Share
Go down
avatar

Liczba postów : 207
Zobacz profil autorahttp://aegyo.forumpolish.com

Fakty o miastach występujących na forum

on Pon Paź 02, 2017 7:21 pm
Seul (kor. 서울 [sʌ.ul], Seoul, Sŏul; posłuchaj oryginalnej wymowy) – stolica i największe miasto Korei Południowej położone w centralno-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego, niedaleko na południe od strefy zdemilitaryzowanej (DMZ) nad rzeką Han, a także jest politycznym, społecznym oraz ekonomicznym centrum Korei Południowej.

Komunikacja masowa w mieście

Seul posiada bardzo rozbudowany system dróg oraz komunikacji masowej. Prędkość na drogach w terenie zabudowanym jest ograniczona do 60 km/h.

Taksówki są w Seulu w miarę bezpieczne.

Autobusem można dojechać do prawie każdego miejsca w Seulu. Środki komunikacji są dosyć zatłoczone i często nie ma w nich miejsc siedzących. Większość linii ukształtowano tak, aby dowoziły mieszkańców do centrum z odległych dzielnic mieszkalnych. Autobusy dzienne kursują od godziny 2:00 do 23:00, jednak nawet jak ich nie ma można skorzystać z linii nocnych. Autobusem można się też dostać na lotnisko międzynarodowe w Incheon, co zajmuje około 1,5 godz. Bilet jednorazowy w komunikacji autobusowej kosztuje ok. 800 wonów (3 zł.).

Sieć metra jest bardzo rozległa i składa się z 9 linii. Pozwala na poruszanie się po Seulu, Incheon oraz prowincji Gyeonggi. Bardzo ułatwia życie pełne oznaczenie linii po angielsku. Koszt biletu jednorazowego waha się w granicach 1600 wonów (4,5 zł). Metrem można się dostać na lotnisko Gimpo.

Źródła tematu:
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Seul
avatar

Liczba postów : 207
Zobacz profil autorahttp://aegyo.forumpolish.com

Re: Fakty o miastach występujących na forum

on Pon Paź 02, 2017 7:23 pm
Inczon (zapisywane również jako Incheon, Inczhon) – miasto na prawach metropolii i port morski w północno-zachodniej części Korei Południowej w pobliżu Seulu. Wcześniej nosiło nazwę Jemulpo (polska pisownia także Czemulpo). Trzecie co do wielkości miasto kraju.

Miasto jest połączone autostradą, linią kolejową i metrem z pobliskim Seulem, jest uważane za część większego zespołu miejskiego Seulu.

Znajdujący się na pobliskiej wyspie port lotniczy Seul-Incheon jest głównym portem lotniczym Korei i jednym z najważniejszych portów przesiadkowych Azji.

Źródła tematu:
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Inczon
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach